Vishay/BCcomponents K391J15C0GK5TL2
K391J15C0GK5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K391J15C0GK5TL2
Brief Description
CAP CER 390PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K391J15C0GK5TL2.pdf
Availability of K391J15C0GK5TL2
QUANTITY
K391J15C0GK5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K391J15C0GK5TL2
Internal Part NumberEIS-K391J15C0GK5TL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K391J15C0GK5TL2
Related LinksK391J15, K391J15C0GK5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K391J15C0GK5TL2 Details Description
Related parts for K391J15C0GK5TL2
RES SMD 200 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 1.18K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 13.7K OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 12 OHM 5% 150W datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.85A 130 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf