Vishay/BCcomponents K391J15C0GK5UL2
K391J15C0GK5UL2 picture photo
Mfg. Part Number
K391J15C0GK5UL2
Brief Description
CAP CER 390PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K391J15C0GK5UL2.pdf
Availability of K391J15C0GK5UL2
QUANTITY
K391J15C0GK5UL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K391J15C0GK5UL2
Internal Part NumberEIS-K391J15C0GK5UL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance390pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K391J15C0GK5UL2
Related LinksK391J15, K391J15C0GK5UL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K391J15C0GK5UL2 Details Description
Related parts for K391J15C0GK5UL2
FIXED IND 680UH 380MA 1.92 OHM datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG BLACK 50' datasheet.pdf
CONN MINI-D 26POS R/A RECPT datasheet.pdf
RES SMD 6.81KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 2.26 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 10PWR 16SGL 2.36MM datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
ACCELEROMETER DGTL 3AXIS 14LGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125" datasheet.pdf
CONN FEMALE M12X1 ANGLE datasheet.pdf
QPro Virtex 2.5V QML High-Reliability FPGAs IC datasheet.pdf