Vishay/BCcomponents K391M15X7RF5TH5
K391M15X7RF5TH5 picture photo
Mfg. Part Number
K391M15X7RF5TH5
Brief Description
CAP CER 390PF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K391M15X7RF5TH5.pdf
Availability of K391M15X7RF5TH5
QUANTITY
K391M15X7RF5TH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K391M15X7RF5TH5
Internal Part NumberEIS-K391M15X7RF5TH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K391M15X7RF5TH5
Related LinksK391M15, K391M15X7RF5TH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K391M15X7RF5TH5 Details Description
Related parts for K391M15X7RF5TH5
CONN EDGE DUAL .156 DIP 12POS datasheet.pdf
BANANA JACK PNL MNT RED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP POLYMER 150UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 20% RADIAL datasheet.pdf
FUSE M/V R-RATED 4R 5.5KV BOLT-I datasheet.pdf
LED PM INDICATOR PROMINENT RED datasheet.pdf
CONN HDR BKWY VERT TIN 36POS datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.15A 150 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf