Vishay/BCcomponents K392J20C0GF5TH5
K392J20C0GF5TH5 picture photo
Mfg. Part Number
K392J20C0GF5TH5
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3900PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K392J20C0GF5TH5.pdf
Availability of K392J20C0GF5TH5
QUANTITY
K392J20C0GF5TH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K392J20C0GF5TH5
Internal Part NumberEIS-K392J20C0GF5TH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3900pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K392J20C0GF5TH5
Related LinksK392J20, K392J20C0GF5TH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K392J20C0GF5TH5 Details Description
Related parts for K392J20C0GF5TH5
RACK CABINET 70.5X 24.19X 27.37" datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.9A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 4.87K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 22.6 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.15 OHM 1% 50W datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CUTTING BLADE datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
500 MHz, Linear-in-dB VGA with AGC Detector IC datasheet.pdf