Vishay/BCcomponents K392M10X7RF5UL2
K392M10X7RF5UL2 picture photo
Mfg. Part Number
K392M10X7RF5UL2
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3900PF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K392M10X7RF5UL2.pdf
Availability of K392M10X7RF5UL2
QUANTITY
K392M10X7RF5UL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K392M10X7RF5UL2
Internal Part NumberEIS-K392M10X7RF5UL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance3900pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K392M10X7RF5UL2
Related LinksK392M10, K392M10X7RF5UL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K392M10X7RF5UL2 Details Description
Related parts for K392M10X7RF5UL2
CONN HEADER .050" 5POS SMD GOLD datasheet.pdf
IC REG BUCK PROG 0.4A SYNC 6SON datasheet.pdf
CAP CER 300PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 20UF 5% 1.05KVDC RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 5.2VOUT 50W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf