Vishay/BCcomponents K392M10X7RH5UH5
K392M10X7RH5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K392M10X7RH5UH5
Brief Description
CAP CER 3900PF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
K392M10X7RH5UH5.pdf
Availability of K392M10X7RH5UH5
QUANTITY
K392M10X7RH5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K392M10X7RH5UH5
Internal Part NumberEIS-K392M10X7RH5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance3900pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K392M10X7RH5UH5
Related LinksK392M10, K392M10X7RH5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K392M10X7RH5UH5 Details Description
Related parts for K392M10X7RH5UH5
IC 4DRVR/5RCVR RS232 5V 28-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher Triac Dimming 2A (Switch) 20-SO datasheet.pdf
CONN TERM BLK TAB SINGLE FLAT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 7.87K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 185MA 5.6 OHM TH datasheet.pdf
IC PWR SOURCE MOD DISTR 12QFN datasheet.pdf
SAC-3P- 2 0-647/FS SCO BK datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf