Vishay/BCcomponents K392M15X7RF5TH5
K392M15X7RF5TH5 picture photo
Mfg. Part Number
K392M15X7RF5TH5
Brief Description
CAP CER 3900PF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K392M15X7RF5TH5.pdf
Availability of K392M15X7RF5TH5
QUANTITY
K392M15X7RF5TH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K392M15X7RF5TH5
Internal Part NumberEIS-K392M15X7RF5TH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3900pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K392M15X7RF5TH5
Related LinksK392M15, K392M15X7RF5TH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K392M15X7RF5TH5 Details Description
Related parts for K392M15X7RF5TH5
SAW RESONATOR 224.5MHZ datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP PREBIAS 0.3W MINI6 datasheet.pdf
JFET N-CH 20V 0.1W TO-92S datasheet.pdf
CAP CER 820PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC HALL SWITCH 2.5V-5.5V SC59-3 datasheet.pdf
3M 5558 4.5MM SQUARES 100/PACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 31POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf