Vishay/BCcomponents K393K15X7RF5TL2
K393K15X7RF5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K393K15X7RF5TL2
Brief Description
CAP CER 0.039UF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K393K15X7RF5TL2.pdf
Availability of K393K15X7RF5TL2
QUANTITY
K393K15X7RF5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K393K15X7RF5TL2
Internal Part NumberEIS-K393K15X7RF5TL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.039µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K393K15X7RF5TL2
Related LinksK393K15, K393K15X7RF5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K393K15X7RF5TL2 Details Description
Related parts for K393K15X7RF5TL2
WIRE DUCT SLOTTED 3"X4" 4PC/6.5' datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16-SOIC datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SOIC datasheet.pdf
IC SWITCH BUS FET 24BIT 56-SSOP datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 10POS W/KEY GOLD datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 20POS 5A datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.063" NYLON 9.91MM datasheet.pdf
AC DRIVE, 575VAC 60HP 62A NEMA datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
FIXED IND 1.5MH 40MA 37 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 309K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf