Vishay/BCcomponents K393K15X7RF5UH5
K393K15X7RF5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K393K15X7RF5UH5
Brief Description
CAP CER 0.039UF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K393K15X7RF5UH5.pdf
Availability of K393K15X7RF5UH5
QUANTITY
K393K15X7RF5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K393K15X7RF5UH5
Internal Part NumberEIS-K393K15X7RF5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.039µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K393K15X7RF5UH5
Related LinksK393K15, K393K15X7RF5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K393K15X7RF5UH5 Details Description
Related parts for K393K15X7RF5UH5
IC ADC 14BIT 200KSPS 16-QSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
RES METAL OX 3W 61.9K OHM 1% AXL datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 400MA 850 MOHM TH datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 17VC SMC datasheet.pdf
RES SMD 1.37K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
SWITCH STRGHT LVR SPST 11A QC datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 50/250KSPS 10MSOP datasheet.pdf
RES 232 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V datasheet.pdf