Vishay/BCcomponents K393M15X7RF5UH5
K393M15X7RF5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K393M15X7RF5UH5
Brief Description
CAP CER 0.039UF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K393M15X7RF5UH5.pdf
Availability of K393M15X7RF5UH5
QUANTITY
K393M15X7RF5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K393M15X7RF5UH5
Internal Part NumberEIS-K393M15X7RF5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.039µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K393M15X7RF5UH5
Related LinksK393M15, K393M15X7RF5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K393M15X7RF5UH5 Details Description
Related parts for K393M15X7RF5UH5
OPTOISO 2.5KV DARL W/BASE 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
OSC VCXO 296.703296MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-18 AWG 0.205" (5.21mm) Crimp datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 41POS SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN F PLUG STRAIGHT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf