Vishay/BCcomponents K393M20X7RK53H5
K393M20X7RK53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K393M20X7RK53H5
Brief Description
CAP CER 0.039UF 200V X7R RADIAL
Datasheet Download
K393M20X7RK53H5.pdf
Availability of K393M20X7RK53H5
QUANTITY
K393M20X7RK53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K393M20X7RK53H5
Internal Part NumberEIS-K393M20X7RK53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance0.039µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K393M20X7RK53H5
Related LinksK393M20, K393M20X7RK53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K393M20X7RK53H5 Details Description
Related parts for K393M20X7RK53H5
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN HEADR 56POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 825 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 600 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
EG 4/5 COMBIFOOT datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 10.19V 500MW SOD80 datasheet.pdf
RES SMD 3.32 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf