Vishay/BCcomponents K393M20X7RK53L2
K393M20X7RK53L2 picture photo
Mfg. Part Number
K393M20X7RK53L2
Brief Description
CAP CER 0.039UF 200V X7R RADIAL
Datasheet Download
K393M20X7RK53L2.pdf
Availability of K393M20X7RK53L2
QUANTITY
K393M20X7RK53L2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K393M20X7RK53L2
Internal Part NumberEIS-K393M20X7RK53L2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance0.039µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K393M20X7RK53L2
Related LinksK393M20, K393M20X7RK53L2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K393M20X7RK53L2 Details Description
Related parts for K393M20X7RK53L2
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TAPE POLYESTER 1.8 MIL 1" X 72YD datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 33K OHM 10% 0805 datasheet.pdf
IC PFC CTRLR AVERAGE CURR 16SOP datasheet.pdf
DOUBLE COAT TAPE 1/2"X5YDS datasheet.pdf
RES 14.9K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SUBRACK INSUL STRIP 84HP 10PCS datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS datasheet.pdf
TV 8C 8#20 SKT RECP datasheet.pdf
RES 200M OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf