Omron Automation & Safety K3HB-XVA 24VAC/VDC
K3HB-XVA 24VAC/VDC picture photo
Mfg. Part Number
K3HB-XVA 24VAC/VDC
Manufacturer
Product Category
Panel Meters
Brief Description
PROCESS METER 0-400VAC LCD PANEL
Datasheet Download
K3HB-XVA 24VAC/VDC.pdf
Availability of K3HB-XVA 24VAC/VDC
QUANTITY
K3HB-XVA 24VAC/VDC Order Process
Ship out your order
Specifications of K3HB-XVA 24VAC/VDC
Internal Part NumberEIS-K3HB-XVA 24VAC/VDC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Industrial Controls, Meters
FamilyPanel Meters
SeriesK3HB-X
TypeProcess Meter
Measuring Range0 ~ 400VAC
Display TypeLCD - Dual Color Characters, Backlight
Number Of Characters Per Row5, 5
Display Characters - Height0.560" (14.20mm), 0.192" (4.90mm)
Output TypeOption Cards Available
Voltage - Supply24VAC/DC
Panel Cutout DimensionsRectangular - 92.00mm x 45.00mm
Mounting TypePanel Mount
Termination StyleScrew Terminal
Ingress ProtectionIP66 (Face), IP20 (Case), IP00 (Terminal)
FeaturesOption Cards Available
Operating Temperature-10°C ~ 55°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K3HB-XVA 24VAC/VDC
Related LinksK3HB-XVA , K3HB-XVA 24VAC/VDC Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
K3HB-XVA 24VAC/VDC Details Description
Related parts for K3HB-XVA 24VAC/VDC
SENSOR 200PSI M12-1.5 6G 4-20MA datasheet.pdf
HOLDER WITHOUT LED 3MM 8PLACE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 6 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING datasheet.pdf
MICRO 25C S /11 WHT 18" NI datasheet.pdf