Vishay/BCcomponents K470J15C0GK53H5
K470J15C0GK53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K470J15C0GK53H5
Brief Description
CAP CER 47PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K470J15C0GK53H5.pdf
Availability of K470J15C0GK53H5
QUANTITY
K470J15C0GK53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K470J15C0GK53H5
Internal Part NumberEIS-K470J15C0GK53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K470J15C0GK53H5
Related LinksK470J15, K470J15C0GK53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K470J15C0GK53H5 Details Description
Related parts for K470J15C0GK53H5
RES 301 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC 20-BIT BUS SW 2-PORT 48-BQSOP datasheet.pdf
IC DAC 10BIT OCTAL VOUT 14-DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CGRID SL HSG OPT C DR/BKRBS 8POS datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 30POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 13POS THRUHL datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X22.86MM datasheet.pdf
RES SMD 909 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
MICRO 9C S 72" YEL JACKS datasheet.pdf