Vishay/BCcomponents K470K10C0GH5UH5
K470K10C0GH5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K470K10C0GH5UH5
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 47PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K470K10C0GH5UH5.pdf
Availability of K470K10C0GH5UH5
QUANTITY
K470K10C0GH5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K470K10C0GH5UH5
Internal Part NumberEIS-K470K10C0GH5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance47pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K470K10C0GH5UH5
Related LinksK470K10, K470K10C0GH5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K470K10C0GH5UH5 Details Description
Related parts for K470K10C0GH5UH5
CAP TANT 47UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE 1-WIRE TO92-3 datasheet.pdf
INDICATOR NEON RED PANEL MNT datasheet.pdf
RES 17.2K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
VHDM BP 6R 10C ADV MATE CHEV datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 80POS VERT GOLD datasheet.pdf
TXRX PHY 10/100 48LQFP datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf