Vishay/BCcomponents K470K15C0GF5TL2
K470K15C0GF5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K470K15C0GF5TL2
Brief Description
CAP CER 47PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K470K15C0GF5TL2.pdf
Availability of K470K15C0GF5TL2
QUANTITY
K470K15C0GF5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K470K15C0GF5TL2
Internal Part NumberEIS-K470K15C0GF5TL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K470K15C0GF5TL2
Related LinksK470K15, K470K15C0GF5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K470K15C0GF5TL2 Details Description
Related parts for K470K15C0GF5TL2
IC REG CTRLR BST FLYBK CM 10MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 70NS 32STSOP datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .152M 25POS datasheet.pdf
RES 309K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 8 POS FEMALE/WIRES 500MM datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CRYSTAL 25MHZ 20PF THRU datasheet.pdf