Vishay/BCcomponents K471J10C0GH53H5
K471J10C0GH53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K471J10C0GH53H5
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 470PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K471J10C0GH53H5.pdf
Availability of K471J10C0GH53H5
QUANTITY
K471J10C0GH53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K471J10C0GH53H5
Internal Part NumberEIS-K471J10C0GH53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance470pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K471J10C0GH53H5
Related LinksK471J10, K471J10C0GH53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K471J10C0GH53H5 Details Description
Related parts for K471J10C0GH53H5
MOSFET RF N-CH 32V 300W NI-860C3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 2.37K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.92 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE STR 3POS FEMALE/MALE 6M datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
26500 3C 3#16 P TH RECP LC datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 1098MHz, 15360-Cell, CMOS IC datasheet.pdf