Vishay/BCcomponents K471J10C0GH5UH5
K471J10C0GH5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K471J10C0GH5UH5
Brief Description
CAP CER 470PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K471J10C0GH5UH5.pdf
Availability of K471J10C0GH5UH5
QUANTITY
K471J10C0GH5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K471J10C0GH5UH5
Internal Part NumberEIS-K471J10C0GH5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance470pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K471J10C0GH5UH5
Related LinksK471J10, K471J10C0GH5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K471J10C0GH5UH5 Details Description
Related parts for K471J10C0GH5UH5
IC 12BIT 66 KSPS ADC S/O 20-SOIC datasheet.pdf
PNEUM POS DETECT N.O. LVR ROLLER datasheet.pdf
DIODE SBR 60V 900MA SOT23-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 50.5 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
FF SAFETY SW AND ACTUATOR RED datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC PHASE LOCK LOOP DGTL 64TQFP datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1304 WHITE datasheet.pdf
RELAY SAFETY datasheet.pdf
OSC MEMS 54.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf