Vishay/BCcomponents K471J15C0GK5TL2
K471J15C0GK5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K471J15C0GK5TL2
Brief Description
CAP CER 470PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K471J15C0GK5TL2.pdf
Availability of K471J15C0GK5TL2
QUANTITY
K471J15C0GK5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K471J15C0GK5TL2
Internal Part NumberEIS-K471J15C0GK5TL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K471J15C0GK5TL2
Related LinksK471J15, K471J15C0GK5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K471J15C0GK5TL2 Details Description
Related parts for K471J15C0GK5TL2
CONN HEADER 64PS VERT SHORT GOLD datasheet.pdf
CONN PIN .062 20-24AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 66.5KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 11A 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES ARRAY 19 RES 47 OHM 20SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
Crystal 48.0000MHz 10ppm 8pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
HD 38999 19C 19#23 SKT RECP datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf