Vishay/BCcomponents K471J15C0GK5UL2
K471J15C0GK5UL2 picture photo
Mfg. Part Number
K471J15C0GK5UL2
Brief Description
CAP CER 470PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K471J15C0GK5UL2.pdf
Availability of K471J15C0GK5UL2
QUANTITY
K471J15C0GK5UL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K471J15C0GK5UL2
Internal Part NumberEIS-K471J15C0GK5UL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance470pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K471J15C0GK5UL2
Related LinksK471J15, K471J15C0GK5UL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K471J15C0GK5UL2 Details Description
Related parts for K471J15C0GK5UL2
BATTERY PACK NIMH 12V 1150 MAH datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 16V 20% 2824 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO220 datasheet.pdf
IC INVERTER ADV HS SGL 6-ULLGA datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 267MHZ 165FBGA datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 825 OHM 1206 datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 3.94"L X 1.97"W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf
RES 22 OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
CABLE TIE 4"L 18LB BLACK datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 15V 19A TO220AC datasheet.pdf