Vishay/BCcomponents K471K15C0GK53L2
K471K15C0GK53L2 picture photo
Mfg. Part Number
K471K15C0GK53L2
Brief Description
CAP CER 470PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K471K15C0GK53L2.pdf
Availability of K471K15C0GK53L2
QUANTITY
K471K15C0GK53L2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K471K15C0GK53L2
Internal Part NumberEIS-K471K15C0GK53L2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K471K15C0GK53L2
Related LinksK471K15, K471K15C0GK53L2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K471K15C0GK53L2 Details Description
Related parts for K471K15C0GK53L2
FUSE BOARD MOUNT 1.5A 125VAC/VDC datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
SWITCH LOGIC OPTICAL FLAG datasheet.pdf
RES SMD 10.5 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 550MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES 1.96K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
MEMORY CARD SD datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf