Vishay/BCcomponents K471K15X7RH5TH5
K471K15X7RH5TH5 picture photo
Mfg. Part Number
K471K15X7RH5TH5
Brief Description
CAP CER 470PF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
K471K15X7RH5TH5.pdf
Availability of K471K15X7RH5TH5
QUANTITY
K471K15X7RH5TH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K471K15X7RH5TH5
Internal Part NumberEIS-K471K15X7RH5TH5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.257" (6.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K471K15X7RH5TH5
Related LinksK471K15, K471K15X7RH5TH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K471K15X7RH5TH5 Details Description
Related parts for K471K15X7RH5TH5
TRANS NPN 80V 1A TO-92 datasheet.pdf
CONV DC/DC HIEFF 3.3VOUT 15W SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 5.62K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
RES SMD 5.11KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 350MA 1.6 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
IC CONV D/A 8BIT DBL BUFF 20SOIC datasheet.pdf
RJ45 STACKED LED 8 PORT datasheet.pdf
EMITTER UV 405NM 1A datasheet.pdf