Vishay/BCcomponents K471M10X7RH5TH5
K471M10X7RH5TH5 picture photo
Mfg. Part Number
K471M10X7RH5TH5
Brief Description
CAP CER 470PF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
K471M10X7RH5TH5.pdf
Availability of K471M10X7RH5TH5
QUANTITY
K471M10X7RH5TH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K471M10X7RH5TH5
Internal Part NumberEIS-K471M10X7RH5TH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K471M10X7RH5TH5
Related LinksK471M10, K471M10X7RH5TH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K471M10X7RH5TH5 Details Description
Related parts for K471M10X7RH5TH5
SCR DBL HISCR 800V 27A ADD-A-PAK datasheet.pdf
CONTACT BLOCK MOM 22 SERIES SPST datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 10.5K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT FLASH 48-TQFP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 16A 125V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX DUAL 1OF4 16TSSOP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 164.3555MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
26500 14C 14#16 P BY RECP WC datasheet.pdf
CAP CER 5.9PF 25V NP0 008004 datasheet.pdf