Vishay/BCcomponents K472K10X7RH5UH5
K472K10X7RH5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K472K10X7RH5UH5
Brief Description
CAP CER 4700PF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
K472K10X7RH5UH5.pdf
Availability of K472K10X7RH5UH5
QUANTITY
K472K10X7RH5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K472K10X7RH5UH5
Internal Part NumberEIS-K472K10X7RH5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance4700pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.242" (6.14mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K472K10X7RH5UH5
Related LinksK472K10, K472K10X7RH5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K472K10X7RH5UH5 Details Description
Related parts for K472K10X7RH5UH5
JUMPER-H1502TR/A3048W/X 4" datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 1.3A 87 MOHM TH datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 25POS .156 GRN datasheet.pdf
CONN HEADER 1.5MM 4POS VERT SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 68 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC FPGA 113 I/O 144TQFP datasheet.pdf
CRIMP TOOL SZE SERIES datasheet.pdf
POT 100 OHM 150W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
FUSE LK X 15.0A RB 23" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 79POS SKT datasheet.pdf