Vishay/BCcomponents K472K15X7RF53L2
K472K15X7RF53L2 picture photo
Mfg. Part Number
K472K15X7RF53L2
Brief Description
CAP CER 4700PF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K472K15X7RF53L2.pdf
Availability of K472K15X7RF53L2
QUANTITY
K472K15X7RF53L2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K472K15X7RF53L2
Internal Part NumberEIS-K472K15X7RF53L2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance4700pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K472K15X7RF53L2
Related LinksK472K15, K472K15X7RF53L2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K472K15X7RF53L2 Details Description
Related parts for K472K15X7RF53L2
FIXED IND 3.9UH 180MA 2.1 OHM datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 16-SOIC datasheet.pdf
IC FILTER LOWPASS 5TH 8UMAX datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
RELAY SSR AC POWER SWITCH 4SIP datasheet.pdf
LED PMI SNAP-IN YLW/GRN PVC FREE datasheet.pdf
OBJECT SEGMENTATION IP CORE datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP POLYMER 10UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 9-36VIN 24VOUT datasheet.pdf