Vishay/BCcomponents K472K15X7RK5UH5
K472K15X7RK5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K472K15X7RK5UH5
Brief Description
CAP CER 4700PF 200V X7R RADIAL
Datasheet Download
K472K15X7RK5UH5.pdf
Availability of K472K15X7RK5UH5
QUANTITY
K472K15X7RK5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K472K15X7RK5UH5
Internal Part NumberEIS-K472K15X7RK5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance4700pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K472K15X7RK5UH5
Related LinksK472K15, K472K15X7RK5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K472K15X7RK5UH5 Details Description
Related parts for K472K15X7RK5UH5
XFRMR SEMI-TORO 1VA THRU HOLE datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 128PS .050" SLD datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE GAUGE 1BAR SMT datasheet.pdf
CONN RCPT FH 60POS .050 VERT datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
BOX STEEL BLACK 10"L X 8"W datasheet.pdf
LED RED CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf