Vishay/BCcomponents K473M15X7RF5TL2
K473M15X7RF5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K473M15X7RF5TL2
Brief Description
CAP CER 0.047UF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K473M15X7RF5TL2.pdf
Availability of K473M15X7RF5TL2
QUANTITY
K473M15X7RF5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K473M15X7RF5TL2
Internal Part NumberEIS-K473M15X7RF5TL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K473M15X7RF5TL2
Related LinksK473M15, K473M15X7RF5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K473M15X7RF5TL2 Details Description
Related parts for K473M15X7RF5TL2
CONN INTERIM CLIP 8POS W/RIB.100 datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFF03A/AF03/AFF03A datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 3A 250VAC 2SMD datasheet.pdf
FUSE PTC RESETTABLE datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW UMT3F datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
SCR INV STUD 70A 600V TO-94 datasheet.pdf
Connector Socket 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf