AVX Corporation K50-3C0E32.0000M
K50-3C0E32.0000M picture photo
Mfg. Part Number
K50-3C0E32.0000M
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 32.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
K50-3C0E32.0000M.pdf
Availability of K50-3C0E32.0000M
QUANTITY
K50-3C0E32.0000M Order Process
Ship out your order
Specifications of K50-3C0E32.0000M
Internal Part NumberEIS-K50-3C0E32.0000M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesK50-3C, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency32MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)15mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.063" (1.60mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K50-3C0E32.0000M
Related LinksK50-3C0E, K50-3C0E32.0000M Datasheet, AVX Corporation Distributor
K50-3C0E32.0000M Details Description
Related parts for K50-3C0E32.0000M
IC FPGA 112 I/O 208PQFP datasheet.pdf
RES SMD 1.07KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 3.9NH 600MA 140 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 76POS .100" DUAL TIN datasheet.pdf
POT 47K OHM 0.4W CARBON LINEAR datasheet.pdf
CONN RCPT 37 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 8POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 22.6 OHM 1% 10W datasheet.pdf