AVX Corporation K50-3C0E50.0000M
K50-3C0E50.0000M picture photo
Mfg. Part Number
K50-3C0E50.0000M
Brief Description
OSC XO 50.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
K50-3C0E50.0000M.pdf
Availability of K50-3C0E50.0000M
QUANTITY
K50-3C0E50.0000M Order Process
Ship out your order
Specifications of K50-3C0E50.0000M
Internal Part NumberEIS-K50-3C0E50.0000M
TypeXO (Standard)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.063" (1.60mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)15mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K50-3C0E50.0000M
Related LinksK50-3C0E, K50-3C0E50.0000M Datasheet, AVX Corporation Distributor
K50-3C0E50.0000M Details Description
Related parts for K50-3C0E50.0000M
Crystal 19.6608MHz 30ppm Series 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 10A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 6A 12V datasheet.pdf
RFID TRANSP RECT IN-LAY 13.56MHZ datasheet.pdf
VARISTOR 735V 40KA SQUARE 34MM datasheet.pdf
RES SMD 42.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
XCEDE HD 2W 3PVH 4COL WK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf