AVX Corporation K50-3C1E33.8688M
K50-3C1E33.8688M picture photo
Mfg. Part Number
K50-3C1E33.8688M
Brief Description
OSC XO 33.8688MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
K50-3C1E33.8688M.pdf
Availability of K50-3C1E33.8688M
QUANTITY
K50-3C1E33.8688M Order Process
Ship out your order
Specifications of K50-3C1E33.8688M
Internal Part NumberEIS-K50-3C1E33.8688M
TypeXO (Standard)
Frequency33.8688MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)15mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.063" (1.60mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)15mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K50-3C1E33.8688M
Related LinksK50-3C1E, K50-3C1E33.8688M Datasheet, AVX Corporation Distributor
K50-3C1E33.8688M Details Description
Related parts for K50-3C1E33.8688M
THERMISTOR PTC OCP 45 OHM 25C datasheet.pdf
FUSE GLASS 3.5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 845 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 400V 0.8A TO92 datasheet.pdf
CONN RCPT 38POS RACK & PANEL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP THIN FILM 6.8PF 16V 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
5UF 100V 8.179X21.539 105C AXI datasheet.pdf
22UF 25V 5X11MM 85C 3000H datasheet.pdf