AVX Corporation K50-3C1SE39.2000
K50-3C1SE39.2000 picture photo
Mfg. Part Number
K50-3C1SE39.2000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR XO 39.2MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
K50-3C1SE39.2000.pdf
Availability of K50-3C1SE39.2000
QUANTITY
K50-3C1SE39.2000 Order Process
Ship out your order
Specifications of K50-3C1SE39.2000
Internal Part NumberEIS-K50-3C1SE39.2000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesK50-3C, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency39.2MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)15mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.063" (1.60mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)25mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K50-3C1SE39.2000
Related LinksK50-3C1S, K50-3C1SE39.2000 Datasheet, AVX Corporation Distributor
K50-3C1SE39.2000 Details Description
Related parts for K50-3C1SE39.2000
TVS DIODE 150VWM 243VC SMA datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.19V SC70-3 datasheet.pdf
SENSOR 300PSIS M12 5V datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1M OHM 8TSSOP datasheet.pdf
RES 640 OHM 8W 0.01% TO220 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
BRIDGE RECT 18A 600V datasheet.pdf
CONN 32POS M TYPE C R/A PC CLIPS datasheet.pdf
IC FPGA/CPLD NV 320 I/O 484FBGA datasheet.pdf
TV 10C 8#22D 2#8(QUAD) SKT PLU datasheet.pdf
1200UF 6.3V 12.5X42.5 105C RAD datasheet.pdf