AVX Corporation K50-3C1SE75.0000
K50-3C1SE75.0000 picture photo
Mfg. Part Number
K50-3C1SE75.0000
Brief Description
OSC XO 75.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
K50-3C1SE75.0000.pdf
Availability of K50-3C1SE75.0000
QUANTITY
K50-3C1SE75.0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of K50-3C1SE75.0000
Internal Part NumberEIS-K50-3C1SE75.0000
TypeXO (Standard)
Frequency75MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.063" (1.60mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K50-3C1SE75.0000
Related LinksK50-3C1S, K50-3C1SE75.0000 Datasheet, AVX Corporation Distributor
K50-3C1SE75.0000 Details Description
Related parts for K50-3C1SE75.0000
RES SMD 309 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 5" 1MM 9POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 41POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 128POS SKT datasheet.pdf
MOSFET N CH 8V 8A DFN 2X2B datasheet.pdf
RES 750 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONV 3.3V +/-15V 30W UFRM datasheet.pdf
CONN PLUG 120POS 0.8MM SMD datasheet.pdf
3152W 1K datasheet.pdf