Vishay/BCcomponents K561M15X7RH5TH5
K561M15X7RH5TH5 picture photo
Mfg. Part Number
K561M15X7RH5TH5
Brief Description
CAP CER 560PF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
K561M15X7RH5TH5.pdf
Availability of K561M15X7RH5TH5
QUANTITY
K561M15X7RH5TH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K561M15X7RH5TH5
Internal Part NumberEIS-K561M15X7RH5TH5
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance560pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K561M15X7RH5TH5
Related LinksK561M15, K561M15X7RH5TH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K561M15X7RH5TH5 Details Description
Related parts for K561M15X7RH5TH5
IC DGTL POT 6CH 256POS 24-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.87KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS MALE SOLDER datasheet.pdf
IC AUD/VIDCROSSPOINT SWIT 36SSOP datasheet.pdf
RES SMD 6.2M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 11PF 100V P2H 0805 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 62.5MHZ PECL SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 12POS SCKT datasheet.pdf
Connector Receptacle USB - mini B 2.0 5 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
BELT HEATERS datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf