Vishay/BCcomponents K562J20C0GH5UL2
K562J20C0GH5UL2 picture photo
Mfg. Part Number
K562J20C0GH5UL2
Brief Description
CAP CER 5600PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K562J20C0GH5UL2.pdf
Availability of K562J20C0GH5UL2
QUANTITY
K562J20C0GH5UL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K562J20C0GH5UL2
Internal Part NumberEIS-K562J20C0GH5UL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance5600pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K562J20C0GH5UL2
Related LinksK562J20, K562J20C0GH5UL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K562J20C0GH5UL2 Details Description
Related parts for K562J20C0GH5UL2
RELAY RF DPDT 300MA 3V datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 68POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH SPDT 5A 125V ROLLER PLNGR datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 700MA 160 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 70POS SMD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
508 TB SOC VER W/LATCH datasheet.pdf
LITEPIPE FLEX AMBER TRANSP 6" datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf