Vishay/BCcomponents K562K20C0GF5UH5
K562K20C0GF5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K562K20C0GF5UH5
Brief Description
CAP CER 5600PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K562K20C0GF5UH5.pdf
Availability of K562K20C0GF5UH5
QUANTITY
K562K20C0GF5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K562K20C0GF5UH5
Internal Part NumberEIS-K562K20C0GF5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance5600pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K562K20C0GF5UH5
Related LinksK562K20, K562K20C0GF5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K562K20C0GF5UH5 Details Description
Related parts for K562K20C0GF5UH5
SWITCH THUMBWHEEL BLK BACK MNT datasheet.pdf
IC SUPERVSR MPU 4.65V ADJ 16SOIC datasheet.pdf
LED COOL WHITE DIFF 5MM RND T/H datasheet.pdf
IC MONITOR BATT LP 6-UDFN datasheet.pdf
HEADER 2POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
IC LCD COLUMN DRIVER 64TQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 15VOUT datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 200V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W SPST 2M datasheet.pdf