Vishay/BCcomponents K680J10C0GF53H5
K680J10C0GF53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K680J10C0GF53H5
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 68PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K680J10C0GF53H5.pdf
Availability of K680J10C0GF53H5
QUANTITY
K680J10C0GF53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K680J10C0GF53H5
Internal Part NumberEIS-K680J10C0GF53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K680J10C0GF53H5
Related LinksK680J10, K680J10C0GF53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K680J10C0GF53H5 Details Description
Related parts for K680J10C0GF53H5
IC DAC 16BIT V-OUT LOW-PWR 8SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 16SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
MOUNT RECT TO202/220 0.150" datasheet.pdf
CONN HEADER 58POS TIN SMD datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 910 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 336 I/O 672FBGA datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 500MW SOD80 datasheet.pdf
CTV 6C 6#22D SKT RECP datasheet.pdf
TV 4C 4#16 SKT PLUG datasheet.pdf
22000UF 100V 76X105MM 85C 15000H datasheet.pdf