Vishay/BCcomponents K681J15C0GF5TL2
K681J15C0GF5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K681J15C0GF5TL2
Brief Description
CAP CER 680PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K681J15C0GF5TL2.pdf
Availability of K681J15C0GF5TL2
QUANTITY
K681J15C0GF5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K681J15C0GF5TL2
Internal Part NumberEIS-K681J15C0GF5TL2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.220" (5.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K681J15C0GF5TL2
Related LinksK681J15, K681J15C0GF5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K681J15C0GF5TL2 Details Description
Related parts for K681J15C0GF5TL2
HEX STANDOFF 8-32 NYLON 3/4" datasheet.pdf
IC LASR DRVR 2.5GBPS 3.6V 24TQFN datasheet.pdf
CONN CIC RCPT 8POS 2.54MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 18V datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X32MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
RES 10.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf