Vishay/BCcomponents K681J15C0GH5UK5
K681J15C0GH5UK5 picture photo
Mfg. Part Number
K681J15C0GH5UK5
Brief Description
CAP CER 680PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K681J15C0GH5UK5.pdf
Availability of K681J15C0GH5UK5
QUANTITY
K681J15C0GH5UK5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K681J15C0GH5UK5
Internal Part NumberEIS-K681J15C0GH5UK5
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K681J15C0GH5UK5
Related LinksK681J15, K681J15C0GH5UK5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K681J15C0GH5UK5 Details Description
Related parts for K681J15C0GH5UK5
HEADER 44POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
RES SMD 3.6 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
RES 215 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT datasheet.pdf
OSC XO 63.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CYLINDER datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 100-LQFP datasheet.pdf
ADAPTER M/F TYPE N/SMA 18GHZ datasheet.pdf
CAP FILM 0.01UF 5% 310VAC AXIAL datasheet.pdf