Vishay/BCcomponents K681K15C0GF5TH5
K681K15C0GF5TH5 picture photo
Mfg. Part Number
K681K15C0GF5TH5
Brief Description
CAP CER 680PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K681K15C0GF5TH5.pdf
Availability of K681K15C0GF5TH5
QUANTITY
K681K15C0GF5TH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K681K15C0GF5TH5
Internal Part NumberEIS-K681K15C0GF5TH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K681K15C0GF5TH5
Related LinksK681K15, K681K15C0GF5TH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K681K15C0GF5TH5 Details Description
Related parts for K681K15C0GF5TH5
DIODE ZENER 6.2V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K OHM 10% DO-35 datasheet.pdf
RES SMD 143K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN PIN 15-18AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
ANT SCANNER 150/450/800MHZ CHROM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 72MM datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 740MA 350 MOHM datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 1.5GHZ 780FCBGA datasheet.pdf
HEADER DUAL INLINE SOLDRTL 36POS datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf