Vishay/BCcomponents K681K15C0GF5UL2
K681K15C0GF5UL2 picture photo
Mfg. Part Number
K681K15C0GF5UL2
Brief Description
CAP CER 680PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K681K15C0GF5UL2.pdf
Availability of K681K15C0GF5UL2
QUANTITY
K681K15C0GF5UL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K681K15C0GF5UL2
Internal Part NumberEIS-K681K15C0GF5UL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K681K15C0GF5UL2
Related LinksK681K15, K681K15C0GF5UL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K681K15C0GF5UL2 Details Description
Related parts for K681K15C0GF5UL2
IDC CABLE-APR24A/ AE24G / APR24A datasheet.pdf
CAP ALUM 23000UF 40V SCREW datasheet.pdf
IC FIFO SS 16384X18 10NS 64STQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
BOX ALUM UNPAINTED 14.17"LX6.3"W datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONNECTOR datasheet.pdf
DIODE ZENER 17V 500MW SOD80 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN RCPT MALE M8 3POS STRT WIRE datasheet.pdf