Vishay/BCcomponents K682K10X7RF53H5
K682K10X7RF53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K682K10X7RF53H5
Brief Description
CAP CER 6800PF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K682K10X7RF53H5.pdf
Availability of K682K10X7RF53H5
QUANTITY
K682K10X7RF53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K682K10X7RF53H5
Internal Part NumberEIS-K682K10X7RF53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance6800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K682K10X7RF53H5
Related LinksK682K10, K682K10X7RF53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K682K10X7RF53H5 Details Description
Related parts for K682K10X7RF53H5
IC OPAMP GP 14MHZ 16SO datasheet.pdf
RES SMD 71.5 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 47PF 2KV X7R 1812 datasheet.pdf
RES 2.5 OHM 30W 1% TO220 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 29POS 5A datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 12VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
IC CPLD 320MC 3.5NS 144TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
RES SMD 162K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZ16B datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 09VOUT datasheet.pdf