Vishay/BCcomponents K682K20X7RL5TH5
K682K20X7RL5TH5 picture photo
Mfg. Part Number
K682K20X7RL5TH5
Brief Description
CAP CER 6800PF 500V X7R RADIAL
Datasheet Download
K682K20X7RL5TH5.pdf
Availability of K682K20X7RL5TH5
QUANTITY
K682K20X7RL5TH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K682K20X7RL5TH5
Internal Part NumberEIS-K682K20X7RL5TH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K682K20X7RL5TH5
Related LinksK682K20, K682K20X7RL5TH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K682K20X7RL5TH5 Details Description
Related parts for K682K20X7RL5TH5
RES ARRAY 2 RES 68 OHM 0606 datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 630V X7R 1812 datasheet.pdf
IC FIXED POINT DSP 532-FCBGA datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS DL 15GOLD SMD datasheet.pdf
CONN HEADER SPRING 21POS SLD CUP datasheet.pdf
RES 316K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 20.5M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/4"-48" BLACK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB datasheet.pdf
D SUB -REAR RELEASE CONTACTS datasheet.pdf
CAP FILM 0.0091UF 5% 630VDC AXIA datasheet.pdf
2,2UF 250V 6,3X11 datasheet.pdf