Vishay/BCcomponents K682M15X7RK53L2
K682M15X7RK53L2 picture photo
Mfg. Part Number
K682M15X7RK53L2
Brief Description
CAP CER 6800PF 200V X7R RADIAL
Datasheet Download
K682M15X7RK53L2.pdf
Availability of K682M15X7RK53L2
QUANTITY
K682M15X7RK53L2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K682M15X7RK53L2
Internal Part NumberEIS-K682M15X7RK53L2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance6800pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K682M15X7RK53L2
Related LinksK682M15, K682M15X7RK53L2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K682M15X7RK53L2 Details Description
Related parts for K682M15X7RK53L2
HM2 REPAIR CONTACTS datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ SNGL/DL 198BGA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 160A TO-220 datasheet.pdf
EXTENSION CABLE 25M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 8 POS PNL MT PIN KEY A datasheet.pdf
KIT MESH 9DBI 2.4GHZ DCE RMMCX datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
IC MPU OMAP-L1X 375MHZ 256BGA datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR datasheet.pdf
IC SDRAM 256M 133MHZ 90BGA datasheet.pdf