Vishay/BCcomponents K683K20X7RH53H5
K683K20X7RH53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K683K20X7RH53H5
Brief Description
CAP CER 0.068UF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
K683K20X7RH53H5.pdf
Availability of K683K20X7RH53H5
QUANTITY
K683K20X7RH53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K683K20X7RH53H5
Internal Part NumberEIS-K683K20X7RH53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance0.068µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K683K20X7RH53H5
Related LinksK683K20, K683K20X7RH53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K683K20X7RH53H5 Details Description
Related parts for K683K20X7RH53H5
RES SMD 18.7 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
LIGHT PIPE 2.5MM RND 8ARRAY datasheet.pdf
TVS DIODE 34.8VWM 61.9VC 1.5KE datasheet.pdf
USB 3.0 MICRO A TO B 3.28' datasheet.pdf
RES SMD 261 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
KIT DEVELOP NETWORK FOR MOD5234 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf