Vishay/BCcomponents K683K20X7RH5TL2
K683K20X7RH5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K683K20X7RH5TL2
Brief Description
CAP CER 0.068UF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
K683K20X7RH5TL2.pdf
Availability of K683K20X7RH5TL2
QUANTITY
K683K20X7RH5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K683K20X7RH5TL2
Internal Part NumberEIS-K683K20X7RH5TL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.068µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K683K20X7RH5TL2
Related LinksK683K20, K683K20X7RH5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K683K20X7RH5TL2 Details Description
Related parts for K683K20X7RH5TL2
IC CLK BUFFER 1:10 133MHZ 28SSOP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
TVS DIODE 100VWM 162VC SMB datasheet.pdf
CAP FILM 1800PF 3% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 16V 10% 1206 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 36HWQFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 29 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES 68 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf