Vishay/BCcomponents K683K20X7RH5UH5
K683K20X7RH5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K683K20X7RH5UH5
Brief Description
CAP CER 0.068UF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
K683K20X7RH5UH5.pdf
Availability of K683K20X7RH5UH5
QUANTITY
K683K20X7RH5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K683K20X7RH5UH5
Internal Part NumberEIS-K683K20X7RH5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.068µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K683K20X7RH5UH5
Related LinksK683K20, K683K20X7RH5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K683K20X7RH5UH5 Details Description
Related parts for K683K20X7RH5UH5
RES ARRAY 5 RES 6.8K OHM 6SIP datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM 121VC SMB datasheet.pdf
CAP CER 47PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
CAP FILM 360UF 10% 800VDC SCREW datasheet.pdf
ANT TUF DUCK 902-979MHZ datasheet.pdf
FUSE M/V R-RATED 9R 5.5KV datasheet.pdf
MODULE DDR3 SDRAM 4GB 204SODIMM datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf