Vishay/BCcomponents K683K20X7RH5UL2
K683K20X7RH5UL2 picture photo
Mfg. Part Number
K683K20X7RH5UL2
Brief Description
CAP CER 0.068UF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
K683K20X7RH5UL2.pdf
Availability of K683K20X7RH5UL2
QUANTITY
K683K20X7RH5UL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K683K20X7RH5UL2
Internal Part NumberEIS-K683K20X7RH5UL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.068µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K683K20X7RH5UL2
Related LinksK683K20, K683K20X7RH5UL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K683K20X7RH5UL2 Details Description
Related parts for K683K20X7RH5UL2
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 30.0K OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
RES 68.0 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT datasheet.pdf
FILTER + REGULATOR METRIC RC datasheet.pdf
C/A MPX PIGTAIL 8F SM datasheet.pdf
CAP TANT POLY 330UF 6.3V 2917 datasheet.pdf