Vishay/BCcomponents K684K20X7RF53H5
K684K20X7RF53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K684K20X7RF53H5
Brief Description
CAP CER 0.68UF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K684K20X7RF53H5.pdf
Availability of K684K20X7RF53H5
QUANTITY
K684K20X7RF53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K684K20X7RF53H5
Internal Part NumberEIS-K684K20X7RF53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance0.68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K684K20X7RF53H5
Related LinksK684K20, K684K20X7RF53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K684K20X7RF53H5 Details Description
Related parts for K684K20X7RF53H5
IC LED Driver Linear 75.5mA 24-SOIC W datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 250MHZ 100TQFP datasheet.pdf
RES SMD 357 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 113K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T 0.5A 24V datasheet.pdf
CONN CONTACT SOCKET HE/HA SRS datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 13.5-17 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf