Vishay/BCcomponents K684Z20Y5VF53H5
K684Z20Y5VF53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K684Z20Y5VF53H5
Brief Description
CAP CER 0.68UF 50V Y5V RADIAL
Datasheet Download
K684Z20Y5VF53H5.pdf
Availability of K684Z20Y5VF53H5
QUANTITY
K684Z20Y5VF53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K684Z20Y5VF53H5
Internal Part NumberEIS-K684Z20Y5VF53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance0.68µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K684Z20Y5VF53H5
Related LinksK684Z20, K684Z20Y5VF53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K684Z20Y5VF53H5 Details Description
Related parts for K684Z20Y5VF53H5
RES SMD 43 OHM 5% 3W Z BEND datasheet.pdf
RES 10.7 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 2A 250V datasheet.pdf
RES SMD 475 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
40W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
SENSOR PRES 30PSIA 0-50MV DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf