Vishay/BCcomponents K820J15C0GF5UL2
K820J15C0GF5UL2 picture photo
Mfg. Part Number
K820J15C0GF5UL2
Brief Description
CAP CER 82PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K820J15C0GF5UL2.pdf
Availability of K820J15C0GF5UL2
QUANTITY
K820J15C0GF5UL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K820J15C0GF5UL2
Internal Part NumberEIS-K820J15C0GF5UL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K820J15C0GF5UL2
Related LinksK820J15, K820J15C0GF5UL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K820J15C0GF5UL2 Details Description
Related parts for K820J15C0GF5UL2
RES SMD 24K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC INVERTER QUAD 4-INPUT 48TVSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1MM .203M 39POS datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 500MA 2 OHM TH datasheet.pdf
IC OSC VCXO 161.1328MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 15PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf